Manoaugalai.lt yra internetinis forumas, skirtas visiems augalų mylėtojams, kurie nori sužinoti ar žino apie augalus, jų priežiūrą ir gali pasidalinti šia informacija su kitais. Atskirų forumų taisyklės yra pagrindinių forumo taisyklių papildymas. Adminstracija pasilieka teisę keisti taisykles be perspėjimų. Taisyklių pakeitimai ir papildymai įsigalioja nuo jų paskelbimo momento.

1. Registracija:
1. 1 Forumuose draudžiama naudoti slapyvardžius, vardus, parašus, kuriuose yra:
1.1.1 necenzūrinių žodžių,
1.1.2 interneto svetainių nuorodų, el. pašto adresų ir pan.
Vienas asmuo gali turėti tik vieną paskyrą. Aptikus, jog tas pats žmogus forume naudojasi keliais slapyvardžiais, visi jie bus nedelsiant užblokuoti, o jam pačiam uždrausta dalyvauti diskusijose neribotam laikui.

2. Draudžiama:

2.1 Tyčia skelbti melagingą informaciją.
2.2 Keiktis ar naudoti šiurkščius pasakymus (įskaitant užslėptą formą).
2.3 Tiesiogiai ar netiesiogiai ką nors įžeidinėti, nepagarbiai ir/arba nemandagiai bendrauti su forumo dalyviais.
2.4 Kurti pranešimus, pažeidžiančius galiojančius LR įstatymus.
2.5 Be specialaus forumo administracijos leidimo žinutėse, parašuose ar pseudoportretuose reklamuoti bet kokias prekes ir paslaugas.
2.6 Skirtinguose forumuose kurti vienodas temas ar žinutes.
2.7 Kurti temas su klausimais, į kuriuos atsakyta DUK (dažniausiai užduodamų klausimų) temoje.
2.8 Kurti naujas temas pavadinimais, neatspindinčiais problemos ar klausimo esmės.
2.9 Vesti pokalbį „savavališkomis temomis, kurti temas, neatitinkančias forumo, arba siųsti pranešimus, neatitinkančius diskutuojamos temos.
2.10 Skelbti nuorodas į nelicenzijuotą komercinę programinę įrangą, programas jos nulaužimui ir raktų generatorius, taip pat medžiagą, saugomą autorinių teisių (knygas, muziką, vaizdą ir kt.). Daudžiamas bet kokių sukčiavimo metodų propagavimas, pagalbos sukčiaujant prašymai ir suteikimai.
2.11 Kurti beprasmes, diskutuojamos temos konteksto neatitinkančias žinutes.
2.12 Kurti pranešimus, kuriuose yra „autorinė“ kalba, tyčia padarytos klaidos; piktybiškai nepaisyti lietuvių kalbos taisyklių.
2.13 Parašuose kurti nuorodas į svetaines, neatitinkančias forumo tematikos.
2.14 Kurti žinutes DIDŽIOSIOMIS arba maišytai didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis („ŠtAi ToKiU bŪdU“).
2.15 Savavalis moderavimas, t.y. kai kažkoks forumo dalyvis, nesantis to forumo moderatoriumi, daro pastabas kitiems dalyviams.
2.16 Aptarinėti moderatorių ar administratorių skirtas bausmes.
2.17 Draudžiama rašyti pranešimus vardu tų žmonių, kurie yra išmesti iš forumo arba kurių rašymo teisė yra sustabdyta.
2.18 Draudžiama savo Manoaugalai diskusijų forumo paskyrą leisti naudotis kitiems žmonėms.
2.19 Griežtai draudžiama redaguoti pranešimus su moderatorių ar administratorių pastabomis.
2.20 Draudžiamas bet kokio turinio, netinkamo nepilnamečiams (skirto tik suaugusiems), skelbimas.
2.21 Draudžiama forumo narių prašyti teigiamai įvertinti bet kokį turinį (nuotrauką, straipsnį) kitose interneto svetainėse.
2.22 Draudžiama viešinti bet kokią kitų žmonių asmeninę informaciją, įskaitant kito nario vardą ir pavardę.
2.23 Draudžiamas bet koks abejotiną legalumą pagal Lietuvos Respublikos įstatymus turinčių prekių (narkotinių ir panašaus poveikio medžiagų, ginklų, petardų, sprogmenų ir kt.) ir paslaugų pardavinėjimas, pirkimas ir reklamavimas. Forumo administracija nediskutuos, ar prekė ar paslauga yra legali, ar ne, – jei prekė kelia abejonių, vadinasi, forume ji yra nepageidaujama.
2.24 Draudžiama naudoti bet kokias pagalbines programas/scriptus norint apeiti forumo draudimus (temų kėlimai ir panašiai).

3 Nerekomenduojama:

3.1 Rašyti translitu, kadangi taip nepatogu skaityti. 3.2 Administracija pasilieka teisę uždaryti temas, kuriose vartotojai pastoviai rašo translitu ir ignoruoja šį taisyklių punktą.
3.2 Kurti pseudoportretus ir parašus politinėmis arba religinėmis temomis. Administratoriai pasilieka teisę šalinti tokius pseudoportretus ir parašus po vartotojo perspėjimo asmeniniu pranešimu.
3.3 Kurti politinės ar religinės temos žinutes. Adminstracija pasilieka teisę trinti šalinti tokias temas be perspėjimo.
3.4 Kurti parašus kitokia negu anglų ir lietuvių kalba. Lietuviško forumo vartotojai turi suprasti, ką rašo kiti forumo dalyviai. Anglų kalba laikoma tarptautine kalba. Administracija pasilieka teisę šalinti tokius parašus po dalyvio perspėjimo asmenine žinute.
3.5 Daug kartų kelti temą, jeigu į užduotą klausimą nebuvo laiku atsakyta. Daugkartinio temos kėlimo „up“ tipo pranešimais atveju, tai gali būti palaikyta „flūdu“.

4 Bendros rekomendacijos

4.1 Prieš kurdami naujas temas, būtinai pasinaudokite PAIEŠKA, DUK. Gali būti, jog tai, ką jūs ruošiatės paklausti, jau aptarta forume. Taip jūs sutaupysite brangų laiką ir sau, ir kitiems.
4.2 Stenkitės rašyti taisyklingai. Prieš išsiųsdami žinutę, ją patikrinkite.
4.3 Rašydami žinutę, venkite nereikalingų citatų. Tai apsunkina temos skaitymą ir pernalyg apkrauna temą.
4.4 Asmeninis susirašinėjimas bendroje temoje laikomas rašymu ne į temą.
4.5 Venkite bet kokių interneto svetainių didelės apimties medžiagos kopijavimo. Geriau skelbkite nuorodas į šią medžiagą.
4.6 Kiekvienas narys prisiima visišką atsakomybę už savo skelbiamą turinį šiame forume.
4.7 Manoaugalai administracija neprisiima atsakomybės už bet kokius narių patirtus nuostolius. Kiekvienas narys asmeniškai atsako už visus savo vykdomus sandorius šiame forume ir galimas jų pasėkmes.
4.8 Visas šiame forume esantis turinys (narių parašyti pranešimai, atsiliepimai, įkeltos bylos ir kita) yra Manoaugalai nuosavybė.
4.9 Asmeniniai ginčai tarp narių turi vykti už forumo ribų. Jeigu to yra nepaisoma, abejoms šalims laikinai apribojamos rašymo teisės. Administratoriai nebus teisėjai, kurie sprendžia kas teisus, o kas ne.

5 Administravimas ir moderavimas

5.1 Administratoriai ir moderatoriai turi teisę redaguoti, perkelti, uždaryti bei trinti pranešimus ir temas, neatitinkančias forumo taisyklių.
5.2 Pranešimo apie vienų ar kitų taisyklių punktų dviprasmybę iš vartotojo pusės atveju, administratoriai ir moderatoriai turi pirmenybės teisę traktuoti tokius forumo punktus.
5.3 Moderatoriaus veiksmus galima apskųsti tik forumo administracijai ir tik asmeninėmis žinutėmis.
5.4 Forumo administracijos sprendimas laikomas galutiniu ir negali būti apskųstas.

Jei turite pastebėjimų šioms forumo taisyklėms arba manote, kad reikėtų jas dar kuo nors papildyti, labai laukiame jūsų minčių el. pašto adresu: info@manoaugalai.lt
Jei kilo problemų dėl moderatorių darbo, prisijungimo prie forumo, pranešimų rašymo, visuomet kreipkitės – el. paštu info@manoaugalai.lt. Esant galimybėms, pridėkite kuo daugiau informacijos apie susiklosčiusią problemą. Tai gali būti nukopijuota teksto dalis, ekrano nuotrauka (screenshot) ar panaši informacija, kuri padėtų greičiau išspręsti susidariusias problemas. Kurti temas šiais klausimais yra griežtai draudžiama. Nariai nepaisę šios taisyklės bus baudžiami.