Tilandsija

Tilandsija (lot. Tillandsia) priklauso bromelijinių (lot. Bromeliaceae) augalų šeimai. Augalo gimtinė Amerikos subtropikai.
Dauguma šios genties atstovų turi būdingą siaurų kietų lapų skrotelę. Dažniausiai tai epifitai, kurie šaknimis nesiurbia maisto medžiagų, jos reikalingos tik prisitvirti.
Jei augalas žalias, su skrotele ir auginamas vazone (pavyzdžiui, Tillandsia cyanea ir jai artima Tillandsia lindenii rūšis), jį reikia laikyti toliau nuo tiesioginės saulės ir prižiūrėti kaip žydinčią guzmaniją. Jei lapai yra kreidiškai balti, apkibę mikroskopiniais žvyneliais, pavyzdžiui, kedeninės tilandsijos (lot. Tillandsia usneoides), tai augalui reikia saulėtos ar bent jau labai šviesios vietos.
Vienos turi lygią lapelių tekstūrą, sodrią spalvą, kitos turi mažyčius baltus kristalėlius ant lapelių, (trichomoms). šaknų maisto medžiagų pasisavinimui, jos jas naudoja tik kaip prisitvirtinimo įrankį gyvenimui ant medžių ar uolų, todėl auginant jas namuose jos atliks tik vizualinę funkciją.  Šie augalai gali dramatiškai pakeisti savo spalvą ruošdamiesi žydėti. Didžiąją dalį Tilandsijoms reikalingų elementų jos pasisavina iš oro (juk vis dėl to tai oro augalai), 

Dauginimas: sėklomis ir šoninėmis atžalomis.

Nuotraukos: pixabay. 

8.tilandsijos

Image 1 of 1